2019 ITTF Junior Circuit, Slovak
|
30.10. - 03.11.2019 Nitra (SVK) |
Junior Boys' Teams | Semifinal | ||
Slovakia 1 | Poland | 0:3 | |
KLAJBER Adam | KOLASA Szymon POL | 2:3 | (10,7,-4,-4,-3) |
DIKO Dalibor | SOKOLOWSKI Lukasz POL | 0:3 | (-11,-8,-6) |
DELINCAK Filip | MALACHOWSKI Michal POL | 0:3 | (-5,-4,-6) |
Junior Boys' Teams | Quarterfinal | ||
Slovakia 1 | Czech Republic 1 | 3:0 | |
DIKO Dalibor | KVETON Ondrej CZE | 3:2 | (-11,-4,8,6,8) |
KLAJBER Adam | STALZER Adam CZE | 3:2 | (-3,10,7,-3,7) |
DELINCAK Filip | MOKREJS Jan CZE | 3:0 | (11,6,8) |
Junior Boys' Teams | Groups | ||
Slovakia 1 | ECU - POL | 3:0 | |
DIKO Dalibor | ROBALINO Neycer ECU | 3:1 | |
KLAJBER Adam | LECARO Mathias ECU | 3:0 | |
DELINCAK Filip | LEMIESZKA Artur POL | 3:0 | |
Slovakia 1 | Czech Republic 3 | 3:0 | |
DIKO Dalibor | BERAN Matej CZE | 3:1 | |
KLAJBER Adam | PRIDA Krystof CZE | 3:0 | |
DELINCAK Filip | BERAN Tomas CZE | 3:0 | |
Slovakia 2 | CAN - JPN - USA | 0:3 | |
PACH Kamil | LY Edward CAN | 2:3 | |
DANOVSKY Martin | GOTO Seu JPN | 2:3 | |
TRUBACIK Tomas | ZAREHBIN Kai USA | 0:3 | |
Slovakia 2 | Czech Republic 2 | 0:3 | |
TRUBACIK Tomas | MORAVEK Radim CZE | 0:3 | |
PACH Kamil | VYBIRAL Filip CZE | 2:3 | |
DANOVSKY Martin | KAUCKY Jakub CZE | 1:3 | |
Junior Girls' Teams | Groups | ||
Slovakia | ENG - NOR | 1:3 | |
TEREZKOVA Jana | BARDSLEY Charlotte ENG | 0:3 | |
PEKOVA Zuzana | TOFTAKER Martine NOR | 0:3 | |
ILLASOVA Adriana | ROGOVE Millie ENG | 3:0 | |
PEKOVA Zuzana | BARDSLEY Charlotte ENG | 2:3 | |
Slovakia | CZE - POL | 0:3 | |
TEREZKOVA Jana | KLEMPEREROVA Anna CZE | 0:3 | |
ILLASOVA Adriana | TOMECKA Julia POL | 2:3 | |
PEKOVA Zuzana | HANAKOVA Nela CZE | 0:3 | |
Cadet Boys' Teams | Semifinal | ||
NOR - SVK | France 1 | 0:3 | |
FROSETH Martin NOR | JELLOULI Milhane FRA | 2:3 | |
FRANCE Roman | BESNIER Celian FRA | 2:3 | |
FROSETH
Martin NOR FRANCE Roman |
JELLOULI Milhane FRA BESNIER Celian FRA |
0:3 | |
Cadet Boys' Teams | Groups | ||
NOR - SVK | IRI - RUS | 3:2 | |
FROSETH Martin NOR | SHAMS Navid IRI | 3:w | |
FRANCE Roman | BRUSKOV Sergei RUS | 0:3 | |
FROSETH
Martin NOR FRANCE Roman |
SHAMS Navid IRI BRUSKOV Sergei RUS |
3:w | |
FROSETH Martin NOR | BRUSKOV Sergei RUS | 2:3 | |
FRANCE Roman | SHAMS Navid IRI | 3:w | |
NOR - SVK | Luxembourg | 3:1 | |
FRANCE Roman | MIKALAUSKAS Karolis LUX | 3:2 | |
FROSETH Martin NOR | STEPHANY Loris LUX | 3:0 | |
FROSETH Martin NOR FRANCE Roman |
STEPHANY Loris LUX MIKALAUSKAS Karolis LUX |
0:3 | |
FROSETH Martin NOR | MIKALAUSKAS Karolis LUX | 3:2 | |
Slovakia 2 | Ecuador 1 | 2:3 | |
ARPAS Samuel | CEDENO Jeremy ECU | 2:3 | |
BILKA Pavol | PIGUAVE Diego ECU | 1:3 | |
ARPAS Samuel BILKA Pavol |
PIGUAVE Diego ECU CEDENO Jeremy ECU |
3:1 | |
ARPAS Samuel | PIGUAVE Diego ECU | 3:1 | |
BILKA Pavol | CEDENO Jeremy ECU | 2:3 | |
Slovakia 2 | Denmark | 1:3 | |
BILKA Pavol | OKSFELDT Viktor DEN | 1:3 | |
ARPAS Samuel | KOENGERSKOV Carl DEN | 1:3 | |
BILKA Pavol ARPAS Samuel |
KOENGERSKOV Carl DEN OKSFELDT Viktor DEN |
3:2 | |
ARPAS Samuel | OKSFELDT Viktor DEN | 2:3 | |
Slovakia 3 | Croatia | 2:3 | |
SUTIAK Samuel | PETEK Borna CRO | 1:3 | |
KUBALA Nicolas | ZLATKOV Luka CRO | 3:1 | |
SUTIAK Samuel KUBALA Nicolas |
PETEK Borna CRO ZLATKOV Luka CRO |
1:3 | |
SUTIAK Samuel | ZLATKOV Luka CRO | 3:2 | |
KUBALA Nicolas | PETEK Borna CRO | 1:3 | |
Slovakia 3 | Ecuador 2 | 3:0 | |
KUBALA Nicolas | GONZALEZ BENITEZ Alex fernando ECU | 3:w | |
SUTIAK Samuel | PONCE CEDENO Paul Ignacio ECU | 3:w | |
KUBALA Nicolas SUTIAK Samuel |
GONZALEZ BENITEZ Alex fernando ECU PONCE CEDENO Paul Ignacio ECU |
3:w | |
Slovakia 3 | Germany | 1:3 | |
KUBALA Nicolas | FU Kevin GER | 2:3 | |
SUTIAK Samuel | PROHASKA Manuel GER | 1:3 | |
KUBALA Nicolas SUTIAK Samuel |
FU Kevin GER PROHASKA Manuel GER |
3:1 | |
KUBALA Nicolas | PROHASKA Manuel GER | 1:3 | |
Slovakia 1 | Czech Republic 2 | 1:3 | |
UHERIK Kristian | BRHEL Stepan CZE | 2:3 | |
PALUSEK Samuel | SIP Martin CZE | 1:3 | |
PALUSEK Samuel UHERIK Kristian |
BRHEL Stepan CZE SIP Martin CZE |
3:1 | |
UHERIK Kristian | SIP Martin CZE | 0:3 | |
Slovakia 1 | Austria | 3:0 | |
PALUSEK Samuel | MAAD Johannes AUT | 3:1 | |
UHERIK Kristian | RZIHAUSCHEK Julian AUT | 3:0 | |
PALUSEK Samuel UHERIK Kristian |
RZIHAUSCHEK Julian AUT MAAD Johannes AUT |
3:0 | |
Slovakia 1 | France 3 | 3:2 | |
UHERIK Kristian | MOURIER Flavio FRA | 2:3 | |
PALUSEK Samuel | BENCHAT Marius FRA | 3:1 | |
PALUSEK Samuel UHERIK Kristian |
BENCHAT Marius FRA MOURIER Flavio FRA |
3:1 | |
UHERIK Kristian | BENCHAT Marius FRA | 2:3 | |
PALUSEK Samuel | MOURIER Flavio FRA | 3:1 | |
Cadet Girls' Teams | Semifinal | ||
Slovakia 1 | France | 2:3 | |
CINCUROVA Ema | DE STOPPELEIRE Clea FRA | 0:3 | (-9,-3,-11) |
WILTSCHKOVA Dominika | CHAN Crystal FRA | 3:2 | (13,-2,-7,7,5) |
CINCUROVA Ema WILTSCHKOVA Dominika |
CHAN Crystal FRA DE STOPPELEIRE Clea FRA |
3:0 | (10,4,3) |
WILTSCHKOVA Dominika | DE STOPPELEIRE Clea FRA | 1:3 | (-10,-7,4,-10) |
CINCUROVA Ema | CHAN Crystal FRA | 1:3 | (-4,6,-4,-5) |
Cadet Girls' Teams | Groups | ||
Slovakia 1 | Norway | 3:0 | |
CINCUROVA Ema | KALVATIN Christine NOR | 3:0 | |
WILTSCHKOVA Dominika | MYKLEBUST Anje Marie NOR | 3:2 | |
CINCUROVA Ema WILTSCHKOVA Dominika |
MYKLEBUST Anje Marie NOR KALVATIN Christine NOR |
3:1 | |
Slovakia 1 | CZE - LUX | 3:0 | |
WILTSCHKOVA Dominika | PIQUARD Emilie LUX | 3:0 | |
CINCUROVA Ema | HOCHART Leana FRA | 3:0 | |
CINCUROVA Ema WILTSCHKOVA Dominika |
PIQUARD Emilie LUX HOCHART Leana FRA |
3:0 | |
Slovakia 2 | Czech Republic 1 | 3:0 | |
STULLEROVA Eliska | BARTOVA Tereza CZE | 3:0 | |
VINCZEOVA Laura | PISAROVA Katerina CZE | 3:0 | |
VINCZEOVA Laura STULLEROVA Eliska |
BARTOVA Tereza CZE PISAROVA Katerina CZE |
3:2 | |
Slovakia 2 | Luxembourg | 3:1 | |
STULLEROVA Eliska | SADIKOVIC Enisa LUX | 3:1 | |
VINCZEOVA Laura | SADIKOVIC Melisa LUX | 2:3 | |
VINCZEOVA Laura STULLEROVA Eliska |
SADIKOVIC Melisa LUX SADIKOVIC Enisa LUX |
3:1 | |
VINCZEOVA Laura | SADIKOVIC Enisa LUX | 3:2 | |
Slovakia 2 | Poland 1 | 1:3 | |
VINCZEOVA Laura | WATOR Oliwia POL | 3:1 | |
STULLEROVA Eliska | BOGDANOWICZ Natalia POL | 2:3 | |
VINCZEOVA Laura STULLEROVA Eliska |
BOGDANOWICZ Natalia POL WATOR Oliwia POL |
2:3 | |
VINCZEOVA Laura | BOGDANOWICZ Natalia POL | 0:3 | |
Slovakia 3 | Germany 2 | 0:3 | |
WALLENFELSOVA Aneta | KAIM Laura GER | 0:3 | |
BILKOVICOVA Sara | RAU Sarah GER | 0:3 | |
BILKOVICOVA Sara WALLENFELSOVA Aneta |
RAU Sarah GER KAIM Laura GER |
2:3 | |
Slovakia 3 | BRA - RUS | 1:3 | |
WALLENFELSOVA Aneta | IVANOVA Anastasiia RUS | 0:3 | |
BILKOVICOVA Sara | FIORE Beatriz BRA | 1:3 | |
BILKOVICOVA Sara WALLENFELSOVA Aneta |
FIORE Beatriz BRA IVANOVA Anastasiia RUS |
3:1 | |
BILKOVICOVA Sara | IVANOVA Anastasiia RUS | 0:3 | |
Slovakia 3 | Poland 2 | 3:2 | |
BILKOVICOVA Sara | GUZIK Aleksandra POL | 3:1 | |
WALLENFELSOVA Aneta | PAWELEC Zuzanna POL | 2:3 | |
BILKOVICOVA Sara WALLENFELSOVA Aneta |
PAWELEC Zuzanna POL GUZIK Aleksandra POL |
3:1 | |
BILKOVICOVA Sara | PAWELEC Zuzanna POL | 0:3 | |
WALLENFELSOVA Aneta | GUZIK Aleksandra POL | 3:0 | |