Nahrávam...
bgbgbgbg

Balážová s Matelovou sa v Manchestri dočkali deblového triumfu

Na turnaji WTT Feeder v anglickom Manchestri (1. - 4. februára 2024) sa slovenským stolnotenisovým reprezentantkám darilo vo štvorhre, v ktorej sa prebojovali do záverečných bojov. Barbora Balážová sa v nej po boku Češky Hany Matelovej dokonca tešila z víťaznej trofeje. Slovensko-česká dvojica potvrdila v Národnom cyklistickom centre, ktorý bol dejiskom podujatia, pozíciu najvyššie nasadeného páru.

Po voľnom žrebe v 1. kole postupne zdolali maďarsko-švajčiarsky pár Bernadett Bálintová - Rachel Moretová (3:1), slovensko-poľské duo Tatiana Kukuľková - Natalia Bajorová (3:0), walesko-anglickú dvojicu Anna Hurseyová, Tin-Tin Ho (3:1) a dosiahli svoj prvý celkový triumf na turnajoch WTT.

„Už dlhšiu dobu hráme stabilne dobre, o čom svedčia aj naše výsledky. Nad tým, že sme jednotky ´pavúka´ sme sa počas turnaja nezamýšľali. Z môjho pohľadu bol najnáročnejší hneď prvý zápas, lebo tam som sa necítila úplne vo svojej koži a herne mi to nešlo až tak dobre. V semifinále a finále to však už bolo o niečom inom. S Hankou sme skutočne podali kvalitné výkony," uviedla Balážová, ktorá pred úspechom v Manchestri bola víťazkou štvorhry v decembri 2022 na turnaji WTT Feeder v americkom Fort Lauderdale po boku Američanky Lily Zhang.

Vo dvojhre sa Slovenkám nepodarilo prejsť cez 1. kolo, nad sily Balážovej bola Španiela María Siao (1:3) a Kukuľková nestačila na Švajčiarku Rachel Moretovú (1:3).