2018 Slovak Junior Open - ITTF Junior Circuit
17. - 20. máj 2018 Senec (SVK)
Teams
Singles
Stránka turnaja
Junior Boys' Singles
Quarterfinals
ZELINKA Jakub
KULCZYCKI Samuel (POL)
2:4
Junior Boys' Singles
Round of 16
ZELINKA Jakub
LEVAJAC Dimitrije (SRB)
4:0
PEKO Stefan
CHEN Jun-Ting (TPE)
2:4
Junior Boys' Singles
Round of 32
ZELINKA Jakub
ONDERKA Frantisek (CZE)
4:1
PEKO Stefan
MARTINKO Tomas (CZE)
4:2
ORAC Daniel
KASHIWA Takeru (JPN)
1:4
DELINCAK Filip
BAKO Radim (CZE)
3:4
Junior Boys' Singles
(Qualifications)
REHO Rene
JOVICIC Matija (SRB)
1:3
REHO Rene
BENTANCOR Martin
(ARG)
2:3
KYSEL Martin
TOMOIKE Eduardo
(BRA)
0:3
KYSEL Martin
GUADALUPE Matias
(ARG)
2:3
KYSEL Martin
OLESKEVYCH Oleksandr
(UKR)
0:3
PACH Kamil
KASHIWA Takeru
(JPN)
1:3
PACH Kamil
HAUG Borgar
(NOR)
2:3
PACH Kamil
KRSTEVSKI Aleks
(CRO)
0:3
IVANCO Felix
MEISSNER Cedric
(GER)
1:3
IVANCO Felix
LIMONOV Anton
(UKR)
0:3
IVANCO Felix
LATE Thomas
(NOR)
0:3
ZELINKA Jakub
LUSHNIKOV Volodymyr
(UKR)
3:0
ZELINKA Jakub
PETROV Martin
(BUL)
3:1
ZELINKA Jakub
CHEN Jun-Ting
(TPE)
3:2
PEKO Stefan
PENG Chih
(TPE)
3:2
PEKO Stefan
SICARD Luc
(CAN)
1:3
PEKO Stefan
BURINGRUD-LANGEN Fredrik
(NOR)
3:0
DIKO Dalibor
TEODORO Guilherme
(BRA)
0:3
DIKO Dalibor
MARTINKO Tomas
(CZE)
2:3
DIKO Dalibor
RASSOUW Jean
(FRA)
3:0
KLAJBER Adam
LORENZO Santiago
(ARG)
0:3
KLAJBER Adam
KULCZYCKI Samuel
(POL)
0:3
KLAJBER Adam
KAUCKY Jakub
(CZE)
0:3
CYPRICH Samuel
WALASZEK Przemyslaw
(POL)
0:3
CYPRICH Samuel
GRUJIC Nikola
(SRB)
1:3
CYPRICH Samuel
STACH Matej
(CZE)
3:1
DELINCAK Filip
VETVIK Finn
(NOR)
3:2
DELINCAK Filip
ORENCEL Alexis
(ARG)
0:3
DELINCAK Filip
STALZER Adam
(CZE)
3:0
FECO Samuel
BAKO Radim
(CZE)
0:3
FECO Samuel
SHAMS Hamid
(IRI)
0:3
FECO Samuel
FRITZ Fabian
(AUT)
3:2
ORAC Daniel
PRUSA David
(CZE)
0:3
ORAC Daniel
XU Tommy
(CAN)
3:1
ORAC Daniel
GREBENIUK Andrii
(UKR)
3:2
Junior Boys' Doubles
Round of 16
PEKO Stefan
ZELINKA Jakub
DILAS Nemanja
LEVAJAC Dimitrije
(SRB)
2:3
Junior Boys' Doubles
Round of 32
DELINCAK Filip
KLAJBER Adam
TEODORO Guilherme
TORINO Rafael
(BRA)
2:3
CYPRICH Samuel
REHO Rene
DZIADEK Kamil
ZANDECKI Jan
(POL)
2:3
DIKO Dalibor
ORAC Daniel
BOGNAR Bence
JOVICIC Matija
(SRB)
1:3
PEKO Stefan
ZELINKA Jakub
CHANG Chi-Pin
PETROV Martin
3:1
FECO Samuel
KYSEL Martin
LATE Thomas
VETVIK Finn
(NOR)
2:3
IVANCO Felix
PACH Kamil
ASAZU Aoto
KASHIWA Takeru
(JPN)
1:3
Junior Girls'
Singles
Round of 32
KUKULKOVA Tatiana
SZYMCZAK Julia (POL)
4:2
PUCHOVANOVA Nikoleta
GAO Yanan (CHN)
0:4
SINKAROVA Dasa
SUGASAWA Yukari (JPN)
0:4
GRIGELOVA Natalia
YOKOI Sakura
´(JPN)
0:4
Junior Girls'
Singles
Round of 64
GRIGELOVA Natalia
DYSZKIEWICZ Gabriela (POL)
4:1
Junior Girls'
Singles
(Qualifications)
DIVINSKA Natalia
CHEN Ting-Ting
(TPE)
0:3
DIVINSKA Natalia
HSIEH Tia Lynn
(USA)
0:3
KUKULKOVA Tatiana
PRYKHODKO Yaroslava
(UKR)
3:2
KUKULKOVA Tatiana
SJOEHOLT Sunniva
(NOR)
3:0
SINKAROVA Dasa
VOVK Aleksandra
(SLO)
0:3
SINKAROVA Dasa
KALVATN Anne
(NOR)
3:0
SINKAROVA Dasa
GAO Yanan
(CHN)
2:3
PEKOVA Zuzana
TIEFENBRUNNER Laura
(GER)
2:3
PEKOVA Zuzana
MENKO Veronika
(HUN)
2:3
PEKOVA Zuzana
ASO Reina
(JPN)
1:3
ILLASOVA Adriana
SZYMCZAK Julia
(POL)
0:3
ILLASOVA Adriana
TU Wenna
(GER)
0:3
ILLASOVA Adriana
LANGE Lisa
(NOR)
1:3
PUCHOVANOVA Nikoleta
DARI Helga ^
(HUN)
3:0
PUCHOVANOVA Nikoleta
YOKOI Sakura
(JPN)
0:3
PUCHOVANOVA Nikoleta
ROSTAMI Kimia
(IRI)
3:0
CINCUROVA Ema
YU Hsiu-Ting
(TPE)
0:3
CINCUROVA Ema
OPEKA Lara
(SLO)
1:3
CINCUROVA Ema
DYSZKIEWICZ Gabriela
(POL)
1:3
DZELINSKA Julia
HARASZTOVICH Fanni
(HUN)
0:3
DZELINSKA Julia
AKAE Kaho
(JPN)
0:3
DZELINSKA Julia
VASENDOVA Jana
(CZE)
0:3
GRIGELOVA Natalia
ILIEVA Ivet
(BUL)
3:2
GRIGELOVA Natalia
CABRERA MALLETTE Emilia
(CAN)
3:1
GRIGELOVA Natalia
YAMASAKI Yua
(JPN)
1:3
LACENOVA Renata
WEGRZYN Katarzyna
(POL)
1:3
LACENOVA Renata
PAULIN Lea
(SLO)
0:3
LACENOVA Renata
ANDRONOVA Miroslava
(BUL)
3:0
TEREZKOVA Jana
VUKELIC Marta
(CRO)
0:3
TEREZKOVA Jana
HUD Veronika
(UKR)
0:3
TEREZKOVA Jana
WEI Yuanhui
(CHN)
2:3
KARKUSOVA Danijela ^^
NAKAMORI Honami
(JPN)
0:3
KARKUSOVA Danijela ^^
MATEJOVSKA Anna
(CZE)
2:3
KARKUSOVA Danijela ^^
KIRNER Jana
(GER)
3:2
Junior Girls'
Doubles
Quarterfinals
KUKULKOVA Tatiana
TEREZKOVA Jana
CHIEN Tung-Chuan
YU Hsiu-Ting
(TPE)
0:3
Junior Girls'
Doubles
Round of 16
DZELINSKA Julia
SINKAROVA Dasa
CHIEN Tung-Chuan
YU Hsiu-Ting
TPE
0:3
KUKULKOVA Tatiana
TEREZKOVA Jana
HARASZTOVICH Fanni
PAVLOVIC Andrea
3:1
GRIGELOVA Natalia
PUCHOVANOVA Nikoleta
NAKAMORI Honami
YOKOI Sakura
(JPN)
1:3
Junior Girls'
Doubles
Round of 32
KUKULKOVA Tatiana
TEREZKOVA Jana
LANGE Lisa
SJOEHOLT Sunniva
(NOR)
3:0
DZELINSKA Julia
SINKAROVA Dasa
OPEKA Lara
PAULIN Lea
SLO
3:1
ILLASOVA Adriana
LACENOVA Renata
WEGRZYN Anna
WEGRZYN Katarzyna
(POL)
0:3
DIVINSKA Natalia
PEKOVA Zuzana
ASO Reina
CHEN Ting-Ting
0:3
GRIGELOVA Natalia
PUCHOVANOVA Nikoleta
PENKAVOVA Kristyna
PYTLIKOVA Tereza
(CZE)
3:1
CINCUROVA Ema
KARKUSOVA Danijela ^^
HSIEH Tia Lynn
WANG Amy
USA
W:3