2021 GAZPROM European Youth Championships
 

18.07. - 01.08. 2021

   

 

stránka turnaja

 

Súťaž družstiev

 

 U19 Boys' Singles Round of 16    
KLAJBER Adam ANDRAS Csaba (HUN) 1:4 (5,-5,-5,-8,-11)
       
 U19 Boys' Singles Round of 32    
KLAJBER Adam ONDERKA Frantisek (CZE) 4:1 (5,-6,12,6,8)
       
 U19 Boys' Singles Round of 64    
DELINCAK Filip LI Tiago (POR) 1:4 (-4,-10,6,-2,-4)
KLAJBER Adam TRETIAK Nazar (UKR) 4:2 (-7,-6,4,12,12,4)
GOLDIR Jakub KOLASA Szymon (POL) 1:4 (-2,-3,-6,8,-4)
       
 U19 Boys' Singles Round of 128    
DELINCAK Filip      
KLAJBER Adam      
PACH Kamil ZALEWSKI Mateusz (POL) 1:4 (-6,-6,-8,9,-11)
GOLDIR Jakub KHOSRAVI Sam (FIN) 4:3 (5,9,7,-7,-4,-8,5)
       
 U19 Boys' Singles Groups    
PACH Kamil OMERZEL Mitja (SLO) 3:2  
PACH Kamil LARSEN Matias (DEN) 3:1  
GOLDIR Jakub VASILJEVS Deniss (LAT) 2:3  
GOLDIR Jakub DE BOER Milo (NED) 3:0  
       
 U15 Boys' Singles Round of 64    
ARPAS Samuel      
UHERIK Kristian      
       
 U15 Boys' Singles Groups    
BILKA Pavol USAJ Aleks (SLO)    
BILKA Pavol BOLAT Ege (TUR)    
BILKA Pavol ALEXOPOULOS Alexandros (GRE)    
       
 U19 Boys' Doubles Round of 16    
KLAJBER Adam
DELINCAK Filip
MARTINKO Tomas (CZE)
BELIK Simon (CZE)
0:3 (-5,-5,-7)
       
 U19 Boys' Doubles Round of 32    
PACH Kamil
GOLDIR Jakub
PUPPO Andrea (ITA)
CAPPUCCIO Marco (ITA)
0:3 (-6,-5,-4)
       
KLAJBER Adam
DELINCAK Filip
MIRO Marc (ESP)
VALLINO COSTASSA Federico (ITA)
3:0 (9,6,3)
       
 U19 Boys' Doubles Round of 64    
PACH Kamil
GOLDIR Jakub
KASES Andre Pierre (AUT)
PURSTINGER Lorenz (AUT)
3:2 (6,-10,7,-3,7)
       
KLAJBER Adam
DELINCAK Filip
KOEPKE, Heye (GER)
VASILJEVS, Deniss (LAT)
3:0 (9,4,8)
       
 U15 Boys' Doubles Round of 64    
ARPAS Samuel
ALFREDSSON Isak (SWE)
VITORSKI Daniil (BLR)
SAVASTYAN Daniil (BLR)
   
       
UHERIK Kristian
BILKA Pavol
MORAVEK Jindrich (CZE)
SOCHOR David (CZE)
   
       
 U19 Girls' Singles Round of 64    
ILLASOVA Adriana HANSSON Matilda (SWE) 2:4 (-6,-4,9,6,-13,-8)
LACENOVA Renata VYDRUCHENKO Alina (UKR) 0:4 (-8,-4,-8,-6)
       
 U19 Girls' Singles Round of 128    
ILLASOVA Adriana      
STULLEROVA Eliska VOLKAVA Vera (BLR) 0:4 (-10,-3,-6,-6)
LACENOVA Renata RAD Elvira Fiona (ESP) 4:0 (5,11,8,5)
       
 U19 Girls' Singles Groups    
LACENOVA Renata VAN DER VENNE Chana (NED) 3:0  
LACENOVA Renata DOCHEVA Irina (BUL) 3:1  
STULLEROVA Eliska MUSAJEVA Sabina (LAT) 3:0  
STULLEROVA Eliska HASANU Sofija (MKD) 3:0  
STULLEROVA Eliska MERENCO Camelia (MDA) 3:2  
CINCUROVA Ema FOTIADOU Chrysi (GRE) 3:2  
CINCUROVA Ema VASILENKA Darya (BLR) 0:3  
CINCUROVA Ema MAURER Ludivine (SUI) 3:0  
       
 U15 Girls' Singles Round of 64    
WILTSCHKOVA Dominika      
       
 U15 Girls' Singles Groups    
DAROVCOVA Nina MIHAILOV Victoria (MDA)    
DAROVCOVA Nina GUZIK Aleksandra (POL)    
DAROVCOVA Nina MINURRI Sofia (ITA)    
BITOOVA Michaela FILCHEVA Teodora (BUL)    
BITOOVA Michaela SFERLEA Alesia Sofia (ROU)    
BITOOVA Michaela ŞIMŞEK Aybüke Banu (TUR)    
       
 U19 Girls' Doubles Round of 32    
ILLASOVA Adriana
LACENOVA Renata
SOMMEROVA Helena (CZE)
KLEMPEREROVA Anna (CZE)
0:3 (-10,-3,-13)
       
 U19 Girls' Doubles Round of 64    
STULLEROVA Eliska
CINCUROVA Ema
BARDSLEY Charlotte (ENG)
BALDWIN Mari (ENG)
1:3 (-10,8,-9,-10)
       
ILLASOVA Adriana
LACENOVA Renata
VOLKAVA Vera (BLR)
VASILENKA Darya (BLR)
3:2 (9,8,-6,-4,9)
       
 U15 Girls' Doubles Round of 32    
WILTSCHKOVA Dominika
REBIC Zrinka (CRO)
     
       
 U15 Girls' Doubles Round of 64    
DAROVCOVA Nina
BITOOVA Michaela
MILOSEVIC, Suzana (MNE)
OSTOJIC, Martina (MNE)
   
       
 U19 Mixed Doubles Round of 16    
KLAJBER Adam
ILLASOVA Adriana
BAN Ivor (CRO)
ARAPOVIC Hana (CRO)
1:3 (6,-6,-5,-10)
       
 U19 Mixed Doubles Round of 32    
KLAJBER Adam
ILLASOVA Adriana
BELIK Simon (CZE)
HRABICOVA Klara (CZE)
3:0 (3,4,10)
       
 U19 Mixed Doubles Round of 64    
KLAJBER Adam
ILLASOVA Adriana
KUNATS Heorhi (BLR)
VASILENKA Darya (BLR)
3:2 (11,-10,8,-7,5)
       
GOLDIR Jakub
LACENOVA Renata
GREBENIUK Andrii (UKR)
DYMYTRENKO Anastasiya (UKR)
1:3 (-9,-8,4,-8)
       
 U19 Mixed Doubles Round of 128    
PACH Kamil
CINCUROVA Ema
MIRO Marc (ESP)
SASTRE Eugenia (ESP)
0:3 (-3,-8,-11)
       
KLAJBER Adam
ILLASOVA Adriana
     
       
DELINCAK Filip
STULLEROVA Eliska
VALLINO COSTASSA Federico (ITA)
CARNOVALE Miriam (ITA)
1:3 (-7,8,-11,-9)
       
GOLDIR Jakub
LACENOVA Renata
TORNGREN Hugo (SWE)
BAASAN Nomin (SWE)
3:2 (-8,10,9,-11,10)
       
 U15 Mixed Doubles Round of 64    
BILKA Pavol
WILTSCHKOVA Dominika
     
       
ARPAS Samuel
BITOOVA Michaela